ТИЖДЕНЬ ЛІТЕРАТУРИ В ШКОЛІ
Одним із вагомих засобів виховання людини та культури сучасна педагогіка вважає літературу. Але, останнім часом спостерігається катастрофічне зниження інтересу дітей до читання. Друковане слово для них, на жаль, стало незатребуваним. На наших очах відбувається відторгнення нинішнього покоління читачів від книги, від культури.

         Отож суть проблеми сьогодення полягає в тому, як привернути увагу учнів до книги,  та викликати бажання читати.

    Вагомий внесок у розв’язання цієї проблеми маємо зробити ми, вчителі. З цією метою з 20 по 24 лютого у школі проходив тиждень літератури, в ході якого було проведено ряд заходів: вікторини, літературні конкурси, ігрові перерви, інтелектуальну гру "Я люблю Україну",  присвячену Міжнародному дню рідної мови.

    Тиждень закінчився театральною виставою С.Васильченка "На перші гулі".  Актори, учні 9 класу, майстерно зіграли свої ролі, чим викликали у глядачів шаленні овації. Всі  мали змогу поринути у чарівний світ краси і принад рідного слова

Завітайте до нас, до нашої "Української світлиці", а ми почастуємо вас із духовних джерел наших предків, і душа ваша стане здоровою та багатою. /Віртуальний музей на сайті школи/

horosheozero-school.edukit.cn.ua/ukrainsjka_svitlicya/

 

Отримали в подарунок

    Національне професійне свято працівників кінематографії — День українського кіно, встановлене Указом Президента України № 52/96 від 12 січня 1996 року і відзначається щорічно в другу суботу вересня. Тому і наші дітлахи до запланованого заходу готувалися заздалегідь. Адже саме в цьому році, а точніше 29 грудня, виповнюється 120 років одному з нових видів мистецтва – кінематографу.

    Учні школи готували повідомлення,  презентації та відеофільми про зірок українського кіно: Наталію Ужвій, Леоніда Бикова, Костянтина Степанкова, Івана Миколайчука, Богдана Ступки, Олександра Довженка, Сергія Параджанова, Сергія Бондарчука. Не обійшлося свято і без гостей.  Ключарьов Євген Іванович — член спілки  кінематографістів України,   залюбки поділився досвідом своєї професійної діяльності на кіностудії  ім. Олександра Довженка  та подарував  збірку відеофільмів О.Довженка і книгу « Олександр  Довженко.  Літопис життя.  Фільми.  Малюнки. Задуми».  

     Автори  цього видання Тетяна Дерев’янко,  Євгенія Глущеннко,  Алла Козачина, Сергій Тримбач  та Володимир Антропов зробили спробу представити наявні матеріали, що стосуються усіх фільмів Довженка, спробу деяких його нереалізованих задумів, дати уявлення про непросту долю митця, той резонанс, який дістала його творчість в Україні та світі.

    Свято закінчилося  дружньою світлиною  на згадку.

«Краща мова єднання—це українська»

   

  Міжнародний день рідної мови - свято кожної нації.  Тому і в нашій школі  23 лютого  відбулося свято до Міжнародого дня рідної мови. Як сказав генеральний директор ЮНЕСКО, пан Коіхіро Мацура: «Рідна мова дорога кожному з нас. Рідною мовою ми вимовляємо наші перші слова і найкраще висловлюємо наші думки. Вона є базою, на якій усі люди розвивають свою особистість з моменту свого першого подиху, і вона є тим, що підтримує нас протягом усього життя. Вона є засобом навчати поваги до самого себе, до своєїі сторії, до своєї культури і, головне, до інших людей з усіма їхніми особливостями».

    Усі діти з радістю долучилися до підготовки та проведення цього свята. Звучали нащиріші слова про рідну мову, лелися  мелодійним стр умочком пісні. А ще учні 7 класу провели  відеоекспрес-опитування   вихованців та вчителів про значення рідної мови.

     Ми, українці, поважаємо мову кожної національності, що проживає на території нашої країни. Проте для більшості з нас рідною мовою є українська.

А головне, якою б мовою ми не розмовляли, в своїх молитвах благаємо про мир для нашої країни, бо цього хочуть усі: і дорослі, і діти!

8 Березня у школі

    Мої вихованці - це учні 6 класМої вихованці - це учні 6 класу. Як і всі сучасні діти, вони досить активні, веселі та енергійні. Тому для своїх мам, бабусь та сестричок вони готувалися старанно, що свято було змістовним, цікавим та неперевершеним.у. Як і всі сучасні діти, вони досить активні, веселі та енергійні. Тому для своїх мам, бабусь та сестричок вони готувалися старанно, щоб свято було змістовним, цікавим та неперевершеним.